ŠOKIŲ KOLEKTYVAS „PASAGA“

Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro liaudiškų šokių kolektyvas ,,Pasaga‘‘ susibūrė 1980 metais. Nuo 1983 metų vadovauja Jadvyga Beikauskienė. Džiugu, kad ne vieną dešimtmetį šoka iki šių dienų Irena ir Zenonas Grečnai, Zigmantas Puišys, Aldona Sakalauskienė, kiek vėliau Leonardas ir Romutė Skučai, Petras Liniauskas, Zita ir Audrius Treigiai, Živilė ir Zigmas Ardinskai, Snieguolė Kleizaitė, Donata ir Egidijus Gyliai, jaunieji ūkininkai, bet vis tiek randa laiko šokiui. Ne vieną dešimtmetį šoka Gražina Berezun, įnešusi meninio grožio, tautodailininkė. Gražina puošė, džiugino gražiais darbais (rankų darbo puokštelėmis) visus kolektyvo narius.

2014 metais šokių kolektyvas ,,Pasaga‘‘ dalyvavo respublikinėje Dainų šventėje. Būtent šiai progai Gražina siuvo, dekoravo kolektyvo vėliavą, rankomis kaip stiprybės simbolį išsiuvinėjo ąžuolo lapus. Ypač daug kruopštumo, kantrybės reikėjo išdėstant raides, kad jos derėtų prie ornamento ir medžiagos. o Gražina ne tik šoko, siuvo nuometus, bet ir jos rankų darbo dėka vyrai šokėjai puošiasi kaklaskarėmis, o moterys baltomis skarelėmis ir pasijoniais.

Sunku suskaičiuoti, kiek kartų ,,Pasagos‘‘ šokėjai dalyvavo šventėse Utenoje, Ukmergėje, Šiauliuose, Šakiuose, Jurbarke, Baltarusijoje, kasmetiniame respublikiniame pagyvenusio amžiaus liaudiškų šokių festivalyje – konkurse ,,Revuona‘‘, rajono miesto šventėje ,,Tykiai, tykiai Nemunėlis teka‘‘, taip pat Stakliškėse, Pakuonyje, sunku būtų suskaičiuoti, kiek koncertų vietinėse šventėse. Jau dabar tradicinėje Oninių šventėje Veiveriuose Antano Kučingio meno mokyklos kiemelyje esančioje scenoje darosi ankšta, kai šoka jungtinis šokių kolektyvas ,,Pasaga“. Gražu, kad auga puiki jauna šokėjų karta, perimanti ir tęsianti senelių liaudiškų šokių tradicijas.

Vadovė Jadvyga Beikauskienė,  8 686 96925