Giedokime „Tautišką giesmę“ 21 val. prie Veiverių A. Kučingio meno mokyklos bei prie Skriaudžių laisvalaikio salės

Liepos 6 d. lygiai 21 val. vietos laiku lietuviai visame pasaulyje gieda „Tautišką giesmę“. Esame vienintelė tauta, kurios himnas vieną dieną metuose apskrieja visą Žemės rutulį.

Idėja visiems kartu vienu metu giedoti savo šalies himną gimė 2009-aisiais. „Tūkstantmečio odisėjai“ pakvietus, pirmą kartą po visą pasaulį pabirusius lietuvius kelioms istorinėms akimirkoms į gyvą balsų grandinę sujungė „Tautiška giesmė“. Taip garsiai ir išdidžiai pranešėme, kad Lietuvos vardui – 1000 metų.
Šiemet, minint Lietuvos piliakalnių metus „Tautiška giesmė“ bus giedama net nuo 100 piliakalnių įvairiose mūsų valstybės vietose. „100 piliakalnių pasirinkta ne tik dėl to, kad šie metai – Lietuvos piliakalnių metai. Artėja valstybės šimtmetis. Vieningas „Tautiškos giesmės“ giedojimas nuo 100 Lietuvai svarbių piliakalnių gali būti puikia pirmąja 100-mečio šventės gaida. Juk būtent ta vieninga giesmė liepos 6-ąją jau tapo išskirtiniu būdu švęsti Valstybės dieną“, – teigia „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ sumanytojas Raimundas Daubaras. Piliakalnius, ant kurių bus giedama „Tautiška giesmė“, atrinko Lietuvos savivaldybės. Iš viso Lietuvoje šių pagoniškos kultūros vertybių priskaičiuojama apie 840, o jų tankumas mūsų šalyje yra vienas didžiausių pasaulyje.

Ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių, jau tapo mūsų laikų tradicija ir neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi pasaulyje. Tai mus visus vienijanti šventė ir gyvas įrodymas, kad ir nedidelė tauta gali daryti didelius bei reikšmingus dalykus.

 

Liepos 6-ąją giedokime savo šalies himną vienu balsu!

21.00 val. – Prie Veiverių A. Kučingio meno mokyklos.
21.00 val. – Prie Skriaudžių laisvalaikio salės.

ixou6l16211